Љубов и Секс

Еве како да ја направите вашата „работа на рака“ навистина маестрална

Еве како да ја направите вашата „работа на рака“ навистина маестрална

Понекогаш на работите во спалната соба им треба малку „зачин“.

Најчесто партнери се оние кои не се двоумат да „симнат“ и да им дадат задоволство на дамите, но кога станува збор за промена на улогите, честопати се поставува прашањето дали нешто е направено добро, правилно, што е правилно, а што не. .

И покрај вообичаеното верување дека мажите сакаат сè, всушност постои она што е добро и што тие сè уште би сакале да го избегнуваат (како што се бесно триење, виткање и извртување).

Сексуалната терапевтка Малика О’Нил ги објаснува основните елементи на кои треба да обрнете внимание доколку сакате да го изненадите вашиот партнер на овој начин.

Тајната е во притисокот
„За време на продорен секс, sидовите на вагината некако можат да го прегрнат пенисот, давајќи му убаво затегнато чувство“, објаснува Онил. Кога се обидувате да го задоволите со вашите раце, имајте го ова на ум и обидете се да го имитирате чувството на вагината со рацете, завиткувајќи ги рацете околу нивниот пенис и постепено зголемувајќи го притисокот. „Обидете се да го користите истиот притисок да го истриете клиторисот“, вели О’Нил.

Таа исто така предлага да комуницирате со вашиот партнер за да процените што претпочитаат.

Вклучете и други делови од играта
Пробајте лесна масажа. Количината на притисок ќе зависи од секоја личност, но не избегнувајте да ги допирате тестисите, бидејќи може да биде многу пријатна за нив – и да ве натера да се чувствувате како сексуална starвезда. Играњето со тестисите на вашиот партнер, покрај пенисот на вашиот партнер, за време на „рачна работа“ е вообичаен совет што О’Нил им го дава на другите за подобрување на нивните вештини за кревет.

Следете ги сигналите
Само затоа што ги прашавте што сакаат не значи дека можете целосно да „исклучите“ затоа што, тоа е, нели? Неговиот јазик на тело за време на стимулацијата е многу важен.

Рахнер советува да го слушате телото на вашиот партнер – здив, бучава, начин на движење бидејќи сето ова може да покаже дека сте на вистинскиот пат.

Исто така е важно да ви е пријатно
Ниту еден добар партнер не сака да добиете чуден спазам на зглобовите, а вие ќе уживате повеќе како „дарител“, ако знаете дека не мора да останете во една позиција до крајот.

Движете се и прилагодете се како што ви одговара.

Експертите исто така советуваат партнерот да ви предлага позиции додека уживате, за да може да ве гледа од различни агли.

На крајот на краиштата, направете го она што ви се допаѓа најдобро. Ако ви е попогодно, користете лубрикант. Најважно е да се опуштите. Иако овие работи понекогаш можат да бидат непријатни за едната страна, важно е да запомните дека клучот е во двете страни, но исто така и во вежбата. На крајот на краиштата, знаете како велат: вежбајте до совршенство.

извор:попара.мк