Љубов и Секс

Дали сте западнати во монотонија? Со овие совети ќе ги запалите вашите страсти!

Дали сте западнати во монотонија? Со овие совети ќе ги запалите вашите страсти!

Кога сте во долга врска, сексот не секогаш се случува спонтано. Монотонијата и навиката ја вршат работата и ја нема веќе таа страст од почетокот на врската. Без грижи, имаме добри вести!

Експертот Меган Фламинг дава пет совети кои ќе ви помогнат да ги запалите страстите и да се дружите со вашиот партнер многу почесто.

Кога пробувате нешто ново, опуштете се и уживајте во моментот. Обидете се повторно и видете како се чувствувате. Поминете повеќе време на чувствата во кои уживате и лесно прилагодете ги на себе.

Преземете иницијатива

Не е невообичаено едниот партнер да сака секс почесто од другиот. Добро е понекогаш да менувате улоги и да бидете оној што ќе преземе иницијатива, рамнотежата во вашиот сексуален живот ќе се воспостави повторно.

Одете во кревет во исто време

Ритуалот на спиење со партнерот ќе ја зајакне вашата врска. Поголеми се шансите да имате секс ако заводливо шепотувате на перницата додека лежите во кревет.

Спијте голи (барем понекогаш)

Покрај тоа што е многу здраво, спиењето без облека ќе направи чуда за вашиот сексуален живот. Допир на гола кожа ќе го возбуди вашиот партнер и ќе ви овозможи дива ноќ под покривачите.

Бидете опуштени

Многу парови имаат проблем да зборуваат отворено за сексот. За многумина, честопати тоа се претвора во расправија, а чесен и мирен разговор за тоа што сакате да го направите во кревет и што не сакате прави чуда. Пробајте!

извор: убавина и здравје