Љубов и Секс

10 карактеристики кои ги има секој љубовник за кој сонува секоја жена

10 карактеристики кои ги има секој љубовник за кој сонува секоја жена

1. Кога и да предложите нешто ново и поразлично, тој секогаш со задоволство го прифаќа предизвикот и се труди најдобро да ве задоволи.

2. Кога ве бакнува, тој не ви скока во грлото како 13-годишно момче кое штотуку налета на првата девојка што ќе ја бакне. Се бакнува сензуално и страсно, и со многу внимание.

3. Во негово друштво, никогаш не се сомневате дали ве смета за привлечени или не. Напротив, тој се обидува на секој можен начин да ви покаже колку ве обожава, од глава до пети.

4. Пред него не знаете за непријатностите и што и да правите, можете максимално да се опуштите, да бидете свои и да уживате.

5. Секогаш кога ви е тешко, кога сте лошо расположени или едноставно сте уморни од сè, тој е полн со разбирање. И, има подеднакво разбирање за вас и вашите потреби во кревет.

6. Кога ќе му дадете до знаење колку ви пречат некои од неговите постапки и навики, тој запира буквално во истите секунди со нив и никогаш повеќе не ги повторува.

7. Тој зрачи со самодоверба, не се срами да стори ништо и вие уживате да не се плашите и да се срамите да правите нешто што би ја „загрозило неговата машкост“.

8. Секогаш се сеќава на работите што ви се важни, како на пример како поминало вашето интервју за работа. Тој самиот ќе ве праша за сè за што ќе разговарате и ќе ви понуди негов совет, или барем за уво за слушање и за рамо за плачење.

9. Ве прави среќни со мали нешта за кои никогаш не би помислувале дека некој ќе ви ги даде, а сепак, тие ве воодушевуваат како малку затоа што, колку и да се мали, тие се најдобриот можен показател за тоа колку тој ве познава и како многу тој се грижи за вас.

10. Не му претставува проблем да се милува со вас со часови, во тишина, само затоа што тоа ви треба во тој момент. Кога ќе размислите за тоа, не можете да помислите на ништо што тој не би направил за да ве задоволи.

извор:попара.мк