Радио Милева

Лина Пејовска накратко смени професија: Од пејачка стана новинарка во естрадниот магазин „Бекстејџ“

Лина Пејовска накратко смени професија: Од пејачка стана новинарка во естрадниот магазин „Бекстејџ“
фото: Инстаграм/линапејовска

Младата пејачка Лина Пејовска публиката ја запозна преку регионалите музички шоуа каде се претстави во одлично светло и ги покажа своите вокални способности.

Често на социјалните мрежи добива позитивни коментари за нејзиното пеење, а меѓу нив и Анастасија Ражнатовиќ која освен за вокалните способности знае да и поласка за нејзиниот изглед.

Пејовска во едно хрватско шоу имаше прилика да пее и со хрватската пејачка Нина Бадриќ која имаше само убави зборови за македонското девојче.

Лина Пејовска е одлична пејачка, но знаете ли каква е како водителка?

Пејачката деновиве накратко ја смени професијата, па се најде во улога на новинарка на естрадниот магазин „Бекстејџ“.

Имено, таа пред камерите му правеше интервју на некогашниот македонски водител, а сега јутубер Стефан Лазаров. Пејовска го прашуваше за јутуберството, дали му се зголемила популарноста, дали комуницира со други јутубери…

Нивниот разговор може да го погледнете во видеото во продолжение.

Останати вести од Радио Милева