Живот и Стил

Лимонада од краставица која ќе ве исчисти од токсини

Лимонада од краставица која ќе ве исчисти од токсини

Состојки:

1 голема краставица
7 лимони
малку мед
3 чаши минерална вода
2 чаши обична вода

Подготовка:

Краставицата испасирајте ја во блендер, а течниот дел исцедете го низ сито, доколку сакате почиста лимонада. Ако сакате малку погусто, оставете го сето тоа надвор. Истурете ја краставицата во бокал, прелијте ја со сок од лимон и мед, додадете кисела и обична вода и на крајот измешајте.

извор: popara.mk