Радио Милева
совршена поза

Лила се пофали дека е добар производ… еве и за на што!? (ФОТО)

Лила се пофали дека е добар производ… еве и за на што!? (ФОТО)

Вообичаено, кога е лето некако најдобро се чувствуваме покрај вода. Не е здолжително, зашто некој сака и планина или да ужива на село, но сепак… Базен, езеро, море, па и океан… се вистинскиот избор! Во секој случај кога е лето, добро е да си крај вода, на плажа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

Ама на плажа не може тукутака да се појавиш апансас, неподготвен(а), од гаќички во бикини… Особено – не, ако си дама!  А како треба да изгледа една дама на плажа, најдобро може да ви демонстрира Лила Филиповска! На фотографија, секако, освен ако немате баш луда среќа да ја сретнете некаде во живо по плажите во соседството или  на некоја подалечна дестинација!

Како и да е, Лила е идеална за на слика! Вистинска личност, ама и вистински производ за на… летна фотографија! Ги исполнува сите критериуми кои самата ги поставила. За шминка и фризура да не правиме муабет, фотомајсторот е секогаш тука кога ќе затреба, светло на лето има колку сакаш, а позата на Лила?


Совршена! За сликање! До душа, одвреме-навреме  Лила знае и да смени понекоја поза, ама оваае таа, што и ги крие несовршеностите, па  ја прави совршена! Нема фотошоп, нема филтери, нема нервоза… Има само секси бикини и добра поза!  Затоа Лила е добар производ за на фотографија.

Ама производот не се создава сам. Малку теретана за линија, малку мадеро терапија со оклагија, малку масажа… И види магија: Лила е главна и на плажа!

Фото: Инстаграм принтскрин/lilafilipovska

Останати вести од Радио Милева