Радио Милева
на летна детоксикација

Лила „рола“ на кабел… пардон, на глисер по Егејот со познат македонски бизнисмен (ФОТО)

Лила „рола“ на кабел… пардон, на глисер по Егејот со познат македонски бизнисмен (ФОТО)

Лила Филиповска максимално го користи летото за одмор, релаксација, сончање, пливање, уживање… од секаков вид! Малку во Охрид, малку во Грција, најпознатата македонска ТВ водителка не пропушта да го надополни сето она што коронапандемијата и неа и на сите нам ни го одзема, повеќе од една година.

Објавите на социјалните мрежи на кои Лила „кисне“, зашто впрочем тие и се полигон или поточно алатка за екстра заработка, покажуваат дека водителката не оскудева од ништо, што може да си го приушти сама или да биде почестена како дама, од некој кавалер.

Од прошетките по Солун кој за жал „не е наш“, ама затоа Лила е, преку долгите сончања и опуштени уживања на грчките песочни плажи, до крстарењето со глисер по Егејот.

Стилски дотерана и тип-топ средена од глава до петици, од брендирани костими за капење до најситни дребулии и аксесоари, Лила пали и жари во секој поглед и прилика.  Како што гласи името на познатиот моден бренд „Victoria secret“, чии производи и водителката патем практикува, така и Лила има свои тајни, кои на моменти стануваат и јавни.

Така, официјално за Грција на море водителката замина со Спасе – Рола, нејзиниот постојан придружник, помошник и колега од ТВ Сител, познат како презентер на временската прогноза.

Но, она што Лила го сподели како моменти на морско задоволство и уживање, покажува и нешто друго. Дека водителката на „Се’ или нешто“, е во нешто поинакво друштво.

Лила „рола“ на кабел… пардон, на глисер по Егејот во друштво на познатиот македонски бизнисмен, штипјанецот Роберт Димитров, сопственик на најголемата македонска кабловска ТВ мрежа „Телекабел“, човек за кој се зборува дека има свои бизниси и во Грција, како и тоа дека е ко-сопстевник на една позната дискотека на Халкидики.

Средбата случајна или договорена – тоа е веќе лична работа на двете јавни личности. Она што е евидентно се забавата, ќефот и уживањето, пуштени на „најсилно“… Барем кога е дневната шема во прашање.

А штом сонцето зајде зад хоризонтот на морската егејска шир, е тогаш животот се живее „во поинаков манир“…

Како? Прашајте ја Лила!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)


Само, додека водителката ја врши својата летна детоксикација на умот и телото и телефонскиот именик, внимавајте со прашањето да не влетате во “незгодно клише’„ , па и вас од контакт листата… да ве избрише!

Фото: Инстаграм принтскрин/lilafilipovska

Останати вести од Радио Милева