Радио Милева
„добра вила“...

Лила разголена пред дождот: Водителката „му го украде шоуто“ на својот пријател и колега од ТВ Сител (ФОТО)

Лила разголена пред дождот: Водителката „му го украде шоуто“ на својот пријател и колега од ТВ Сител  (ФОТО)

Една од најдолговечните македонски ТВ водителки Лила Филиповска едвај чека летото да дојде… Ама никако да дочека. Затоа Лила решила да оди на „се или ништо“, па се расоблекла по костим за капење за да направи генерална проба. Или можеби во прашање била уште една нејзина инфлуенсерска фотосеанса, каде од фотосесијата останала само фотографијата, на Лила „пред дождот“?!

Временските (не)прилики непогодни за реклама на бикини, ама затоа погодна за временска најава. До душа како бомбастично изгледа  во жолтите гаќички за капење и нивниот горен дел од кој големите силиконски гради се прелеваат како „бранови на бура“, Лила личи како да е подготвена за нова водителска авантура. Или подобро речено, презентерска, зашто вака стокмена, дефинитивно може да им ја зема работата на многу од нејзините колешки-презентерки на временската прогноза по националните телевизии.

Сепак најзагрозен, нејзината „десна рака“, нејзиниот пријател и колега, презентерот на временската прогноза на ТВ Сител , Спасе Јовановски, попознат како Спасе – „Рола… до бола“!

Вака расоблечена со сиот сво телесен раскош на тацна, водителката на „Се ‘ или нешто“ дефинитивно  „му го украде шоуто“ на својот пријател и колега од ТВ Сител.

Настрана тоа што многумина се’ би дале да се стиснат под чадорчето покрај новата македонска „ Umbrella girl“… За да не останат покиснати се разбира, откако Лила јавно праша:  „Се спремивте ли за дожд“?

Иако повеќето само што ја видоа фотографијата, веќе се „влажни“… во погледите, секако! А колегата „Рола“? Тој се фати за телефонот… Да го праша „банкарот“ има ли место за некаква улога за него во „Се’ или нешто“, за да не остане „без ништо“!

Или сепак не, зашто колешката е не само добра водителка, туку Лила е и „добра вила“ која онака испружена пред дождот како сирена на брегот, сепак нема намера да му го земе лебот!

Фото: Инстаграм принтскрин/lilafilipovska/rolladobolla

Останати вести од Радио Милева