Радио Милева
похрабра кон новите предизвци

Лила ја видовме со нова фризура, а сега направи уште една промена која одлично и прилега (фото)

Лила ја видовме со нова фризура, а сега направи уште една промена која одлично и прилега (фото)

ТВ водителката Лила Филиповска неодамна им стави крај на чаршиските музабети дека боледува од канцер и тоа со потврден одговор кој завршува со точка на борбата со опаката болест.

Лила излезе како победник и покажа дека духот и вербата се посилни од се’.

Таа своите тешки денови кои пред камерите ги живееше како професионалец од највисок ранг, па и на најлошото му се смееше со широка насмека.

Сега како главен херој со крената глава уште погласно им се смее на новите предизвици со животот. Позитивна како и секогаш, стокмена од глава до петици, сексапилна и атрактивна, но со нова фрузура.

Имиџ за почеток на новата шанса, новите искуства, стари и подобрени.

Квизот „Се или нешто“ е нејзината главна арена од каде на сите им се покажа во ново светло. Овој пат ја обои кусата коса во нешто посветла платинеста нијанса, а направи и нова фризура, нешто поинау стилизирана.

Многу од натпреварувачите кажале дека во квизот покрај за пари, доаѓаат да ја видат непосредно Лила, која сега вака подновена им даде причина плус за тоа.

фото:Инстаграм принтскрин/Лила Филиповска

Останати вести од Радио Милева