Радио Милева

Лила го спакува куферот и замина, а си доаѓа заљубена и со мисла што побрзо да му се врати (фото)

Лила го спакува куферот и замина, а си доаѓа заљубена и со мисла што побрзо да му се врати (фото)
фото:инсатграм/лилафилиповска

За нашата најпопуларна ТВ водителка Лила Филиповска не мора да е сезона на одмори, за таа да го спакува куферот и да замине на некоја атрактивна дестинација.

Многупати досега открила дека е голем вљубеник во патувањата, авантурите и стекнувањето нови искуства и впечатоци низ свветот.

Овој пат таа се одлучи заедно со пријателки да замине за Истанбул и да ужива во овој голем турски град каде неколку дена имаше можност да ужива во храната, забавата, знаменитостите…

 

View this post on Instagram

 

Ortaköy’de kahvalti ? #breakfast #turkey #turkishfood #turkishbreakfast #istanbul #travel #life #love #friends

A post shared by Lila (@lilafilipovska) on

Откако пристигна во Истанбул, Лила на својот Инстаграм постојано реди нови фотографии и видеа, што од прошетката низ преубавиот Кадикој, музеите, рестораните, тезгите со баклава…

За ова туристичко искуство не пропушти да напише и нешто повеќе во описот на фотографиите.

-Уште еден нов ден полн со многу нови и неочекувани чувства во Истанбул… Сега кога ги знам сите твои најдобри страни, биди сигурен дека ќе се вратам многу брзо. Сонцето ќе остане како денес!- напиша Лила во описот на една од фотографиите.


Нема сомнеж дека за Лила во Истанбул сè било за машала, па со полни очи и срце ќе се врати дома и секако желбата повторно да се врати назад.

Останати вести од Радио Милева