Радио Милева
сама свој тренер

Лидија Вукиќевиќ во проѕирни хеланки, па гола во џакузи ќе ви покаже каков авион е! (ФОТО)

Лидија Вукиќевиќ во проѕирни хеланки, па гола во џакузи ќе ви покаже каков авион е! (ФОТО)

Актерката Лидија Вукиќевиќ постојано е на социјални мрежи каде покажува колкаво внимание посветува на  нејзиниот изглед, особено на  брилијантната витка линија што ја одржува сите овие години назад. Малкумина се оние кои не се согласуваат дека нејзината возраст воопшто не е проблем и дека времето за актерката како да застанало.

Познато е дека Лидија активно тренира и води здрав живот со години, па нејзината вита става многумина ја коментираат како линија на дваесетгодишник.

Актерката објави неколку фотографии на социјалните мрежи на кои е во спортското издание. Облечена во тесни, проѕирни хеланки таа ги израдува своите обожаватели, на кои им порача дека најмногу сака да вежба сама, во нејзиниот дом: „Сама на себе си тренер“ – напиша 55 годишната актерка која не престанува да мами воздишки!

Особено откако заврши со тренингот, по што следуваше топла купка во џакузито!

Воодушевените следбеници имаа само најубави комплименти за Лидија, пораки во кои и порачуваат дека изгледаа како да има 20 години, дека имала тело како двојно помладите девојки, дека ѝ се восхитуваат, а еден коментар гласеше: „Не можам да верувам дека една жена е авион во тие години“.

Останати вести од Радио Милева