Радио Милева
косата и е заштитен знак

Лидија Вукиќевиќ призна каков хаос направила, косата сама сосем ја скратила (фото)

Лидија Вукиќевиќ призна каков хаос направила, косата сама сосем ја скратила (фото)

Заштитен знак на актерката Лидија Вукиќевиќ е нејзината бујна кадрава коса по која сите ја препознаваат.

Актерката во една прилика истакна дека колку и да биле воодушевени другите, тоа порано многу и пречело.

– Кога ја почнав кариерата беа актуелни партизанските филмови и многу сакав да играм партизанка, но не можев затоа што косата ми беше премногу густа и не можеше да се плете во пунџи – изјави во една прилика актерката.

-Како дете, седевме на ручек и мајка ми рече „ајде направи нешто повеќе со таа коса“, а јас отидов во тоалет и сосема ја скратив. Кога ме виде жената се шокираше, не можеше да поверува што направив – изјавила актерката, пренесува „Свет.рс“.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/vukiceviclidija

Останати вести од Радио Милева