Радио Милева

Лидија Вукиќевиќ прати поздрав од македонската метропола „Во кратки ракави бидејќи…Скопје има микро клима“

Лидија Вукиќевиќ прати поздрав од македонската метропола „Во кратки ракави бидејќи…Скопје има микро клима“
фото: Инстаграм

Српската актерка Лидија Вукиќевиќ деновиве ги спакува куферите и пристигна во Скопје.

Имено, актерката е во скопската метропола поради претставата „Чекајќи го министерот“ која се играше во „Театар комедија“, а на 15 ќе се игра и Центарот за култура во Струмица.

Освен тоа, Вукиќевиќ го искористи времето за да гостува и на неколку телевизии каде што неуморно даваше интервјуа.

Меѓутоа, изненадена од топлото време во ноември, Лидија се соблече по кратки ракави, а на својот „Инстаграм“ објави фотографија, па напиша:

„Во кратки ракави бидејќи Скопје има микро клима“ се пошегува актерката.

фото: Инстаграм

Исто така, Вукиќевиќ објави видео на кое ја шминкаат и ја подготвуваат, па порача: „Не престануваме да работиме, сакам да се одморам“ напиша Вукиќевиќ во описот на видеото.

Во комедијата „Чекајќи го министерот” покрај Лидија играат и Милан Пајиќ и Семир Гигиќ.

Останати вести од Радио Милева