Радио Милева
не старее

Лидија Вукиќевиќ – никогаш пожешка, „Рај за очи“ (фото)

Лидија Вукиќевиќ – никогаш пожешка, „Рај за очи“ (фото)

Актерката Лидија Вукиќевиќ на 20 јули полни 60 години, а многумина коментираат дека изгледа дури 20 години помладо.

Познато е дека многу се грижи за својот изглед, редовно вежба и се грижи за исхраната, сепак признава дека е заслужна и генетиката.

Лидија е многу активна и на Инстаграм каде редовно објавува свои фотографии кои ги оставаат без здив нејзините следбеници.

Со последната објава на споменатата мрежа привлече големо внимание. Имено, актерката позираше во црн костим за капење, а нејзините бујни гради дојдоа до израз, па многумина забележаа дека таа се намачкала со масло за да ја долови бојата, додека лицето го покрила со огромни очила.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija)

„Оваа жена е змеј“, „Каква бомба, колку години има?“, „Лидија не е старее“, се дел од коментарите под фотографијата.

Фото:Принтскрин/Инстагарм/vukiceviclidija

Останати вести од Радио Милева