Радио Милева
вечерна рутина

Лидија Вукиќевиќ ги шокираше сите жени: Откри што прави 20 минути пред спиење (фото)

Лидија Вукиќевиќ ги шокираше сите жени: Откри што прави 20 минути пред спиење (фото)

Актерката Лидија Вукиќевиќ гостуваше во емисијата „Сценирања“ каде ја допре темата за нејзиниот несекојдневен изглед и на оваа возраст.

Нејзината рутина трае уште од осмо одделение, а ова е тајната на нејзиниот изглед:

– Кога ќе ме прашаат колку години имам, им кажувам која возраст сакам. Ме прашуваат како е можно на оваа возраст да изгледам вака, а потоа почнувам да набројувам што се користам. Мојата вечерна рутина, без разлика дали ме чека маж или не, трае 20 минути. Но, без туш, само за лице – рече Лидија.

– Јас сум болесно педантна, хигиената ми е на прво место, па почнувам да зборувам за тоа што ставам: авен вода, против брчки, па крема за влажност на кожата, крема за хидратација. Навистина се потребни 30 секунди за сè да се исуши. Вечерната рутина не ја прескокнувам од 8-мо одделение, кога сум најуморна секогаш влегувам во тоалет и си го поправам лицето пред спиење – изјави Лидија, а потоа додаде:

-Не можете на 30 години да почнете да се грижите, доцна е, тоа го правам од осмо одделение, така не  научи мајка ми, секогаш беше дама и секогаш нè учеше на нега и хигиена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija)

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Лидија Виќикевиќ

Останати вести од Радио Милева