Радио Милева

Лидија Вукичевиќ има ново момче или… Актерката се појави под рака со ултразгоден маж и сите се прашуваа кој е овој? (ФОТО)

Лидија Вукичевиќ има ново момче или… Актерката се појави под рака со ултразгоден маж и сите се прашуваа кој е овој? (ФОТО)

Згодната и сексапилна српска актерка Лидија Вукичевиќ нема обичај да ги ги експонира во јавноста  луѓето од својата блиска околина. Само повремено можете да ја видите на црвениот тепих во друштво на  некој пријател или колега.

Сепак, овој пат, таа на еден настан, се појави рака под рака со непознат, ама ултразгоден маж, за кој многумина се прашуваа кој е овој човек?

„Најубава придружба. Го родила мајка. Андреј“ – ја напишала актерката во постот под фотографијата што ја прикачила на социјалните мрежи, асоцирајќи на тоа дека нејзината придружба е всушност нејзиниот син Андреј.

Инаку, покрај Андреј, Лидија го има и две години помалиот од него  син Давид, која обајцата ги доби во бракот со поранешниот фудбалер  на Црвена Ѕвезда, Митар Мркела.

И додека Давид е пилот, Андреј решил да тргне по стапките на татко му.

Останати вести од Радио Милева