Радио Милева
како да е двојно помлада...

Лидија Вукичевиќ и на прагот на седмата деценија изгледа како девојче: Божествена жена без ниту една естетска корекција (ФОТО)

Лидија Вукичевиќ и на прагот на седмата деценија изгледа како девојче: Божествена жена без ниту една естетска корекција  (ФОТО)

Актерката Лидија Вукичевиќ го прослави својот 59-ти роденден, и не престанува да ја изненадува јавноста со својот изглед.

Имено, многумина се изненадени кога ќе слушнат дека Лидија е на прагот на седмата деценија, имајќи предвид дека изгледа многу помладо од своите врсници. Покрај тоа, таа често истакнува дека не направила никаква естетска корекција врз себе, но негува природен изглед.

 

Таа сега сподели фотографија на својот Инстаграм во виолетов цветен фустан кој ја следи нејзината линија на телото, додека деколтето е во преден план, па го напиша и следново:

„Животот на сите им дал одредена улога, која треба да ја одиграме најдобро што знаеме, ако сакате  филмот да успее.

 

Под објавата, имаше низа коментари во кои нејзините следбеници го пофалија нејзиниот изглед, но и не го криеја изненадувањето што Лидија наполни 59 години, а изгледа двојно помлада, како да има 30!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija)

Фото: Инстаграм принтскрин/vukiceviclidija

Останати вести од Радио Милева