Живот и Стил

Лесно се прави, а никој не може да ѝ одолее: Торта со два чоколадни филови (рецепт + видео)

Лесно се прави, а никој не може да ѝ одолее: Торта со два чоколадни филови (рецепт + видео)

Доколку ви се јаде слатко, ве советуваме да направите вкусна чоколадна торта и ќе имате неодолив десерт.

Состојки:

200 гр бисквити
100 мл млеко
500 мл слатка павлака
500 гр маскарпоне сирење/крем сирење
100 гр шеќер во прав
150 гр нутела
150 гр бело чоколадо
100 гр млечна чоколада
За глазурата:

100 гр чоколадо
30 мл масло

Подготовка:

Извор: Курир.мк