Радио Милева
искрено

Лепа Лукиќ проговори за колегите кои често ја коментираат негативно (фото)

Лепа Лукиќ проговори за колегите кои често ја коментираат негативно (фото)

Лепа Лукиќ по добро ќе ја памети оваа година поради многу причини. Таа беше многу активна и настапуваше низ регионот, но особено ќе го памети последниот соло настап во Белград, иако ќе продолжи да се занимава со музика.

Таа во интервју едно интервју зборувала и за колегите кои често негативно ја коментираат.

– За мојот концерт во Белград сѐ уште се зборува. Многумина ми кажаа дека тој концерт ќе им остане во сеќавање до крајот на животот. Беше навистина посебна атмосфера. Добив многу награди таму во поранешниот Дом на синдикати и затоа сакав да го направам финалниот концерт токму таму. Сакав да и се оддолжам на белградската публика, која тоа го заслужи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Lukić (@lepa_lukic_official)

 

Тоа за неа претставува најемотивниот момент за оваа година, но проговорила и за колегите  кои  веруваат дека нејзиното време поминало и дека требало да се повлечете од сцената пред многу години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Lukić (@lepa_lukic_official)

Некои колеги не можат да го искусат тоа што јас го доживеав во кариерата. Затоа на нив им е криво што пеам и што можам да продолжам да пеам. Јас пеам на истиот елан како пред 50 години и тоа ги боли. Ги боли што сè уште сум барана и во центарот на интересот. Јас сум попопуларна од сите нив заедно – изјавила таа. 

Фото: Printskrin/Instgaram

Останати вести од Радио Милева