Радио Милева

Лепа Брена се соблече по гаќички: Пејачката во шестата деценија изгледа брутално добро (фото)

Лепа Брена се соблече по гаќички: Пејачката во шестата деценија изгледа брутално добро (фото)
фото:принтскрин/лепа брена/инстаграм

Лепа Брена безброј пати покажа дека е во добра форма, бидејќи нејзините настапи изгледаат енергично речиси како кога настапуваше како млада жена како дел од „Слатки грев“.

Се пишуваше за нејзините пластични операции со кои сакаше да се подмлади, но нешто од неа го задржува младешкиот изглед до ден денес без никакви интервенции.

 

View this post on Instagram

 

Summer??❤️?

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Ова се нејзините „долги нозе за играње“, со чиј изглед пејачката се пофали на Инстаграм, како седи по гаќи и бела кошула. Нозете на Брена изгледаат како на манекенка, што и денес во нејзината шеста животна деценија и останаа како најсилен атриубут и нејзин заштитен знак.

 

View this post on Instagram

 

Summer??❤️?

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

– Не мрази луѓе кои се завидливи, затоа што тие признаваат дека ти си подобар, – напиша Лепа Брена како дел од објавувањето и ја потпиша Моника Белучи, која ги кажа овие зборови.

За само два часа, оваа објава и донесе повеќе од 6.000 лајкови, а пофалните коментари не престануваат да се редат.

Останати вести од Радио Милева