Радио Милева
сведок

Лепа Брена подготвена да сведочи: Пејачката пристигна на судењето на Мирослав Илиќ и неговата бивша љубовница

Лепа Брена подготвена да сведочи: Пејачката пристигна на судењето на Мирослав Илиќ и неговата бивша љубовница

Пејачката Лепа Брена пристигнала на судот да биде сведок на судењето на поранешната љубовница на Мирослав Илиќ и пејачо.

Судењето е да се докаже дека Девин е син на Мирослав Илиќ.

Брена и Мирјана заедно пристигнале и влегле во судот, а наводно и пејачот Мирослав Илиќ пристигнал, но многу порано за да ги избегне новинарите.

Инаку, Брена е предложена за сведок, бидејќи и била сведок на големата љубов меѓу Мирјана и Мирослав, а била и присутна кога тие го добиле синот кој Илиќ не го признава.

Во големата исповед за Телеграф , Мирјана ги раскажа сите детали за нејзината врска со Мирослав, улогата на Брена во нивната приказна.

„Повеќето луѓе мислат дека Брена не запозна – не  не запозна Брена. Тој дојде во Њујорк каде што имаше концерт со Нада Обриќ. Тогаш не знаев кој е Мирослав Илиќ,  немав многу контакт со Србија, а немаше ни интернет. Јас живеев малку повлечен живот, а по инсистирање на една моја другарка отидовме на концертот во друштво на еден добар пријател. Бидејќи седев во прв ред, Мирослав нон стоп гледаше во мене“, раскажува Мирјана.

„ По концертот, тој побара од мојот пријател да одам зад сцената за да се  запознавме. Отпрвин одбив и реков: „О, што, не одам зад сцената!“. Меѓутоа, на негово инсистирање, јас на крајот заминав и така се запознавме, па отидовме на вечера и така започна. Сè се случи во ’83 година. години, кога веќе беше во брак и имаше деца, но јас тогаш не го знаев тоа. Тој тогаш ја започна својата кариера, така што јас не знаев ништо за него – рече Мирјана во 2019 година.

„Веднаш по запознавањето започнавме врска, па тој ме покани во Србија и тогаш ја запознав Брена. Бев во бекстејџ со Мирослав, а Брена помина покрај собата во која се наоѓавме, но како што поминуваше, се врати, влезе во собата и го праша Мирослав: „Кој е ова? Која е оваа жена? Не ја запознав и изгледа како жива кукла “. Така се запознавме јас и Брена и после тоа сите заедно отидовме на вечера – призна Мирјана.

Кога Мирјана била во осмиот месец од бременоста, сопругата на Мирослав Илиќ постојано ја барала и се заканувала. Таа се исплашила од целата ситуација и се спакувала и заминала назад во Америка.

фото: ата имагес

Останати вести од Радио Милева