Радио Милева
погрешна одлука

Лепа Брена одбила да му помогне на Новак Ѓоковиќ на почетокот на кариерата, а еве и зошто…

Лепа Брена одбила да му помогне на Новак Ѓоковиќ на почетокот на кариерата, а еве и зошто…

Фолк пејачката Лепа Брена призна дека таткото на Новак Ѓоковиќ, Срѓан, побарал од неа да му помогне на тенискиот ас пред повеќе од 17 години.

Таа не се двоумеше да каже зошто одбила.

– Не сум тениски експерт и не знам за таква понуда, но знам дека треба да бидеш пријател и да имаш доверба во оној со кого започнуваш бизнис, што не беше случај во случајот. Го сакаме, цениме и почитуваме Новак, како и неговото семејство. Тој е најсветлиот пример за прекрасен и успешен тип. Му посакуваме да му се остварат сите соништа бидејќи тоа го заслужува – изјави тогаш Брена.

фото:E-Stock/Instagram printskrin

Останати вести од Радио Милева