Радио Милева
зачекори во седмата деценија

Лепа Брена наполни 61 година, а роденденот го дочека во Америка: Фолк дивата славеше на најнеобично место, на кое некои не би се појавиле ни да им платиш (ФОТО)

Лепа Брена наполни 61 година, а роденденот го дочека во Америка: Фолк дивата славеше на најнеобично место, на кое некои не би се појавиле ни да им платиш (ФОТО)

Лепа Брена ја напушти Србија и замина на патување во Америка, а нејзините обожаватели и следбениници на социјалните мрежи не заборавија дека денес, среда 20-ти октомври  за неа е посебен ден.

Имено, пејачката на овој ден го слави својот 61- ви роденден, овој пат  надвор од дома, па сподели неколку фотографии од патувањето на кои е со нејзините роднини и пријатели.

На една од фотографиите се гледа како Брена држи опасно животно во раката.

Впрочем Брена роденденот го прослави на најнеобично место, на кое некои не би се појавиле ни да им платиш  – во обиколка на една позната фарма за крокодили.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Фолк дивата носталгично се сетила и на нејзиното растење, па  преку своите Инстаграм приказни, објавила фотографија кога била девојче.


Покрај многуте хитови и илјадници настапи, она што сите го паметат за Брена се нејзините долги и долги нозе, кои се’ уште немаат конкуренција, а уште од 1983 година, мажите лудуваа по нејзиниот совршен изглед и сексапил.

Фото: Инстаграм принтскрин/lepabrenaa

Останати вести од Радио Милева