Радио Милева
„знаме што му нпаравија пријателите на Лукас“

Лепа Брена му го растурила бракот на Лукас? Менаџерот на Аца проговори за разводот на пејачот: „Тие пријатели му го уништија семејството“

Лепа Брена му го растурила бракот на Лукас? Менаџерот на Аца проговори за разводот на пејачот: „Тие пријатели му го уништија семејството“

Естрадниот менаџер Саша Мирковиќ во емисијата „Сценарио“ на курир.рс изјави дека Лепа Брена и останатите членови на „Гранд“ се виновни за распаѓањето на бракот на Аца Лукас.

Според зборовите на Мирковиќ, освен тоа што Гранд му должи пари на Аца Лукас, пејачите лично му го растуриле семејството на пејачот.

Тој проговори и за книгата која ја напиша Лукас во која ја обвини Брена дека му го уништила семејството.

-Од оваа гледна точка знаеме што му направија на Лукас. Тој во книгата напиша дека му го растуриле семејството. Сите знаеме што тие пријатели му направија на Лукас. Алудирам на растурањето на семејството. Лукас сам кажа дека Брена и останатите од Гранд му го растуриле семејството, вели Мирковиќ.

Аца Лукас во својата книга напиша дека Лепа Брена мисли дека тој е лут на неа поради тоа што ја запознал Соња со познат српски кошаркар, но во прашање е нешто друго.

-Кога се преселив во мојата куќа на Бежаниска коса Соња ги собираше пријателките. Пијат кафе и зборуваат. Една од нив ми прати видео на кое Брена ја теши Соња: „Што се нервираш, што ќе ти е тој клошат и наркоман“, напиша Лукас и додаде:

-Брена и понатаму мисли дека се налутив на неа поради Мајами. Не. Прво: мојата жена не е ретардирана на која треба и се намести маж. Второ, многу поважно: Брена доаѓаше во мојата куќа и ја мазеше мојата ќерка за чиј татко зборуваше дека е клошар и безвреден клошар“, пишува во неговата книга.

Покрај ова, Лукас ја обвини Лепа Брена дека со неговата поранешна жена одела кај хоџа за да ми направат лоши работи на фолк пејачот.

фото: Ана Паунковиќ/Немања Николиќ/Марина Лопачиќ

Останати вести од Радио Милева