Радио Милева
полни како брод

Лепа Брена и Поповиќ славеа за продажбата на Гранд: Ја собраа српската естрада, а Боба ги китеше музичарите (видео)

Лепа Брена и Поповиќ славеа за продажбата на Гранд: Ја собраа српската естрада, а Боба ги китеше музичарите (видео)
фото: ата имагес

Саша Поповиќ и Лепа Брена вчера во еден белградски ресторан славеа за продажбата на „Гранд“.

На забавата присуствуваа нивните пријатели, колеги од естрадата, како и сопругот на Лепа Брена, Боба Живојиновиќ, така и сопругата на Саша Поповиќ, Сузана Јовановиќ.

фото: Инстаграм.лепа брена

Како што се шпекулираше пред неколку месеци, Брена и Боба го продале Гранд за 30 милиони евра, но поради ситуацијата со коронавирусот не можеле да прослават.

На журката присуствуваа и водителката Сања Кужет, Воја Недељковиќ, Драгана Катиќ, Ана Бекута, Милица Тодоровиќ, Стеван Анѓелковиќ, Марија Шерифовиќ, Џејла Рамовиќ и многу други.

фото: принтскрин/инстаграм/лепа брена

Тие исто така прославија и успешно завршена 14та сезона на „Ѕвездите на Гранд“.

Во еден момент Брена се фати за микрофонот да пее, а нејзиниот сопруг Боба ги киташе музичарите.

фото: принтскрин/инстаграм

Како изгледа прославата погледнете тука.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Останати вести од Радио Милева