Радио Милева
скржава

Лепа Брена е најголема „стипса“ на естрадата: Пејачката ужива во богатство, а на вработените им остава бакшиш од 50 динари

Лепа Брена е најголема „стипса“ на естрадата: Пејачката ужива во богатство, а на вработените им остава бакшиш од 50 динари

Лепа Брена важи за една од најбогатите личности на естрадата.

Меѓутоа, кружат гласини дека Брена е најголема „стипса“ на српската музичка сцена и дека на вработените не им остава голем бакшиш.

-Неодамна се случи една ситуација со Брена, ова е голем крај, но сепак сите се знаеме. Седев во еден фризерски салон и го чекав својот ред, на една од столиците седеше Лепа Брена. Искрено, бев воодушевена, сакав да се фотографирам, но останав да седим бидејќи сфатив всушност каква е. Таа гледаше во телефонот и малку зборуваше со фризерката која се потруди околу нејзината фризура. Кога заврши, Брена даде точно пари колку чини услугата, културно го почека кусурот од 10 динари, јас останав во шок. Фризерката љубезно и се заблагодари и ја испрати, изгледа не беше изнедена од нејзината постапка, вели извор за курир.рс и додава:

Koга завршив во салонот, седнавме во едно кафуле со една другарка. Почнав да и раскажувам каков впечаток добив за Брена, а во нашиот разговор се вмеша и еден келнер. Тој почна да се смее и ме праша што се чудам и дека најголем бакшиш кој го оставила Брена е 50 динари, тврди изворот.

Инаку, неодамна пејачката истакна дека започнала нов бизнис кој ќе промовира напролет.

фото: Информер/инстаграм/лепабрена

Останати вести од Радио Милева