Радио Милева
Немала време

Лепа Бена одбила да глуми во „Бољи живот“: Еве која улога била за неа, но ја добила оваа актерка

Лепа Бена одбила да глуми во „Бољи живот“: Еве која улога била за неа, но ја добила оваа актерка
фото:лепа брена/инстаграм принтскрин

Пејачката Лепа Брена покрај остварувањата на филмското платно, можела да игра и во култната српска серија „Бољи живот“.

Имено, улогата на популарната Нина Андрејевиќ првично и беше понудена, но поради бројните турнеи и настапи во тоа време, Брена морала да ја одбие.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

– Тоа беше одамна и повеќе не се сеќавам кој ми се јави. Немав време да снимам серии, бидејќи снимањето може да трае и до две години. Во тоа време, јас бев преокупирана со настапи и турнеи низ поранешна Југославија и во светот. Снежана Савиќ е одличен професионалец и ја играше улогата маестрално, што сигурно не би можела јас да го сторам – изјави Брена за медиумите во една прилика.

Останати вести од Радио Милева