Радио Милева

Леонтина Вукомановиќ откри непознати детали од минатото на Наташа Беквалац

Леонтина Вукомановиќ откри непознати детали од минатото на Наташа Беквалац

Леонтина Вукамоновиќ ја запознала Наташа Беквалац пред да стане позната.

Леонтина е пресреќна што во новата сезона на „Пинкови ѕвездички“ покрај неа ќе седи и Наташа.

„Јас навивав за неа уште во првата сезона“ призна пејачката и откри детал од минатото кој не е познат на јавноста.

„Јас бев во жирито кога Беквалац пееше на еден фестивал во Нови Сад. Таа беше дете, а јас доволно возрасна за да бидам дел од жирито. Тогаш соработував со Миња Субот“, вели Леонтина.

Освен Леонтина и Наташа, во жирито на музичкото шоу ќе се најдат и Милан Станковиќ, Гоца Тржан и Киа Коцкар.

Останати вести од Радио Милева