Радио Милева

Леонтина проговори за борбата за егзистенција: „Работам повеќе нешта за да можам да опстанам“

Леонтина проговори за борбата за егзистенција: „Работам повеќе нешта за да можам да опстанам“
фото:леонтина/инстаграм

Како самохран родител, текстописец и композитор, пејачката Леонтина Вукомановиќ вели дека денес не е лесно да се заработат пари за леб.

– Јас немам менаџер, сама се промовирам, немам маркетинг тим и тоа е товар за мене. Не сум задоволна кога треба да го сторам тоа. За да преживеете во шоу-бизнисот денес, мора да бидете сами менаџер и организатор, продуцент, стилист. Уште од кога знам за себе, јас сум приватник и од кога дојдов да работам во Детскиот културен центар Белград, таа работа ми претставува задоволство што можам да ја работам. Секако, со тоа го користам и моето влијание и познаници како јавна личност за да промовирам што е можно повеќе детска култура – раскажува Леонтина Вукомановиќ за „Блиц.рс“.

Патем, нејзината ќерка Луција неодамна се спроба како манекенка, а иако се појавува со мама на јавни настани, таа претпочита да се забавува со врсниците.

фото:леонтина/инстаграм

– Таа не ја пропушта можноста да се појави на ревии, а сега има девет години и многу и се важни дружбите со своите соученици. Во една прилика, ми рече: „Мамо, јас сум дете, би сакала да си играм, а кога ќе пораснам, тогаш можам да бидам модел“, и покрај тоа, не ја пропушти можноста да прошета по модната писта, објаснува Леонтина.

Кога станува збор за воспитување, Леонтина и забранува на својата ќерка претерано користење мобилен телефон.

– За жал, ова не е нешто за што е забрането за неа бидејќи во спротивно би се скарале. Јас и го одземам ако таа премногу го користи или ако претерано реагира на некои однесувања по прекумерна употреба на телефонот. Го привлекувам нејзиното вниманието за да го тргне телефонот некое време, но дефинитивно посакувам да би можела да и го забранам нејзиниот мобилен, завршува пејачката.

Останати вести од Радио Милева