Радио Милева
на која подобро и стои?

Лејди Гага ја ископира Јелена Карлеуша: Светската ѕвезда се појави со моден додаток кој српската пејачка го носеше во 2018 (фото)

Лејди Гага ја ископира Јелена Карлеуша: Светската ѕвезда се појави со моден додаток кој српската пејачка го носеше во 2018 (фото)

Јелена Карлеуша е една од најдобро стилизираните српски пејачки во регионот, а светските ѕвезди често ја копираат. Така беше и овој пат.

Имено, Лејди Гага инспирирана од Јелена Карлеуша неодамна на едно случување понесе еден моден додаток кој пред три години го носеше и српската поп дива.

Станува збор за моден додаток направен од пари кој предизвика голема бура во 2018 година кога го носеше Јелена Карлеуша.

Јелена под овој моден додаток носеше црно одело со длабоко деколте, додека Лејди Гага носеше бел фустан со црвени туфни.

Карлеуша не прокоментира тоа што ја ископира најголемата светска ѕвезда, а многумина го чекаат нејзиниот коментар.

На која подобро и стои?

фото: Шутерсток/инстаграм/карлеушастар/лејди гага

Останати вести од Радио Милева