Радио Милева
морето не е паркет...

Легендарниот Џордан „уловен“ како ужива со сопругата на јахта во Хрватска, но и како паѓа од скутер во вода (ВИДЕО)

Легендарниот Џордан „уловен“ како ужива со сопругата на јахта во Хрватска, но и како паѓа од скутер во вода (ВИДЕО)

Мајкл Џордан ужива на одмор во Хрватска покрај својата поубава половина.

Најдобриот кошаркар на сите времиња, Мајкл Џордан, овие денови е на одмор во Хрватска каде пристигнал со прекрасна јахта чиј наем чини милион евра неделно.

Џордан е во Сплит, а нивната јахта привлекла големо внимание кај граѓаните кои се собрале околу неа.

На Џордан очигледно не му е лесно да се опушти покрај толку љубопитни погледи, но сепак го прави тоа заедно со својата сопруга Ивет.

Инаку, Ивет Прието е втора сопруга на Мајкл Џордан. Нејзе ја запознал две години откако во тоа време се случил најскапиот развод.

Врската на Џордан и Ивет започнала во некој ноќен клуб во 2008 година, една година подоцна почнале да живеат заедно, а во 2011 година Мајкл ја запросил, па во 2013 година се венчале.

Во таа прилика Ивет морала да потпише предбрачен договор поради тоа што Мајкл не сакал да ја повтори ситуацијата од претходниот развод кога останал без 168 милиони долари.

По разменувањето на нежности со сопругата, Џордан од Сплит со својата јахта се упатил кон Шибеник, а таму го снимиле како вози скутер и тоа баш во моментот кога се превртил и паднал.

Погледнете го видеото:

Останати вести од Радио Милева