Радио Милева
преслатко

Ксенија Кнежевиќ уште како дете ја воодушеви пубиката, а на првото телевизиско појавување е заедно со нејзиниот татко (видео)

Ксенија Кнежевиќ уште како дете ја воодушеви пубиката, а на првото телевизиско појавување е заедно со нејзиниот татко (видео)

Пејачката Ксенија Кнежевиќ, ќерка на пејачот Ненад Кнежевиќ Кнез, пред дваесет години се појави во емисијата „Магазин ИН“ и пееше на телевизија, а уште тогаш и предвидуваа блескава кариера во светот на музиката. Ксенија важи за една од најбараните пејачки, а талентот за музика го покажа уште во детството. На социјалната мрежа Инстаграм се појави видео старо две децении, кога Кнежевиќ влезе во студиото, седна во скутот на нејзиниот татко и го пееше неговиот хит „Ти ме знаеш“.

@tiktokhittalk #ksenijaknezevic #nenadknezevicknez #likefatherlikedaugther #hurricane #HITTALK #tvarhiva #tiktoksrbija #fyp #domacamuzika #hitovi #foryoupage #balkantiktok #magazinin #2003 #tb ♬ Ti me znaš – Knez

Малата Ксенија веднаш ги освои симпатиите на публиката, а нејзините обожаватели во коментарите се согласуваат дека на Ксенија и било судено да стане голема ѕвезда и да го надмине својот татко.

Фото:Принтскрин/Архива

Останати вести од Радио Милева