Радио Милева

„Крварите, но шоуто мора да продолжи“: Пејачката откри дека го изгубила бебето додека пеела!

„Крварите, но шоуто мора да продолжи“: Пејачката откри дека го изгубила бебето додека пеела!

Познатата американска пејачка Хејсли, која е номинирана за „Греми“, призна дека имала спонтан абортус на сцената пред публика.

Хејсли за ова свое тешко искуство и борба за потомство зборуваше за „Дејли Мејл“.

-Чудно е тоа чувство. Гледате лица на неколку стотина тинејџери додека крварите низ облеката, а шоуто мора да трае, вели таа објаснувајќи дека има намера да замрзне од своите јајце клетки за еден ден да може да стане мајка.

A post shared by halsey (@iamhalsey) on


-Пред да сфатам што тоа значи за мене и мората иднина, мојата кариера, мојот живот, мојот однос… имав спонтан среде концерт. Тоа беше страшен момент. Побарав лекарска помош, бев на операција и сега сакам да замрзнам јајце клетки за да бидам сигурна дека еден ден ќе имам прилика да станам мајка, завршува пејачката.

Останати вести од Радио Милева