Радио Милева
на старото место

Кристина – Мандарина и се врати на професијата што ја прослави: Од тезга до „Онли фанс“ старлета, па повторно назад… на тезга за овошје (ФОТО)

Кристина – Мандарина и се врати на професијата што ја прослави: Од тезга до „Онли фанс“ старлета, па повторно назад… на тезга за овошје (ФОТО)

Ја паметите ли Кристина Мандарина? Нејзиното вистинското име е Кристина Пенава (22), а таа стана позната на социјалните мрежи откако во 2019 година беше забележана на една тезга со овошје, каде доминираа мандарините.

Оттогаш го привлече вниманието, особено со трансформациите на изгледот и пластичните операции, по кои се трансформираше во старлета па дури отвори и своја „Онли фанс“ страница за возрасни.

Сепак,  некогашната продавачка на мандарини, сега позната хрватска старлета се врати на нејзината стара професија, онаа која и ја прослави.

Кристина овојпат има поинаков асортиман, продава лубеници, цреши, дињи и домати.

Иако видно вештачки разубавена, нешто што постојано го споделува на Инстаграм, сепак смета дека тоа не е потребно за работа, па облекла бела маичка на врзување под која има топ и шорцеви на себе.Обула и удобни тениски патикии бидејќи поради природата на работата мора да стои поголемиот дел од времето. Таа го покажа и своето лице без шминка, кое изгледа поприродно отколку на обработените фотографии.

Неодамна таа ги шокираше своите следбеници на Инстаграм со нови усни кои ги зголеми со филери, но на најновите фотографии од штандот тие сепак изгледаат помали отколку на сликите.

Долгата кафена коса ја пушти надолу, но поради жештината, сепак подоцна ја врзала во опуштено опавче. иако вака изгледа поприродно отколку на Инстаграм , сепак Кристина денес е далеку од онаа скромна и срамежлива продавачка на мандарини, која јавноста ја запозна во 2019-тата.

Фото: Инстаграм принтскрин/kristinaofficial12/kristinamandarinaa

Останати вести од Радио Милева