Радио Милева
возбудата пуштена на најјако...

Кристина Димитриевска во мрежести чорапи, танга боди и широко раширени нозе налик на Карлеуша: Само еден поглед таму долу и… во кого да остане душа? (ФОТО)

Кристина Димитриевска во мрежести чорапи, танга боди и широко раширени нозе налик на Карлеуша: Само еден поглед таму долу и… во кого да остане душа? (ФОТО)

Кристина Димитриевска, не престанува да ја шoкиpa јавноста со своите провокативни изданија на социјалните мрежи, а уште повеќе публиката на своите настапи. Особено откако добро и тргна во естрадните води со нејзиниот компањон ДЈ Боно, со кого заедно настапуваат.

До душа Кристина повеќе танцува и зваедува отколку што пее или барем  нејзината „естрадна умешност“ многу повеќе ја „впиваат со очи“ отколу што ја слушаат со уши, ама и тоа е легитимно и оправдано во шоу бизнисот. Впрочем, зошто да не, ако има што да се покаже, како публиката да се заведе, на какви мисли и пориви да се наведе, како да ја приближиш до себе со она што го изведуваш…  А, Кристина покажува дека журката може да биде жешка и без да си незнам какво пејачиште, зашто евидентно е дека денес музиката се повеќе се гледа, „се слуша со очи“ во долгите жешки ноќи полни со еротски набој, вжештена атмосфера, страсти и пориви до лудило… Особено кога на сцената ќе се појави ваква „секс бомба“ и тоа еротски костимирана, забавата е загарантирана!

Имено, тетовската убавица својот миџ и стил внимателно го гради секојдневно со различна гардероба и костими, на што многу внимава, особено да не се повторува кога настапува.

Овој пат Кристина подготвена за акција во еден ноќен клуб на истокот на Македонија, сподели таква еротска провокација на која  рамнодушни би останале само оние, поинаку определените. Надминувајќи се себе си, мисицата се појави во предизвикувачки стајлинг каков што сме виделе само кај белградската „мала од скандала“, кај која секако, возбудата е пуштена на најјако…

Во мрежести хулахопки, „искинати“ во пределот на меѓуножјето и околу колковите со што изгледа уште пострасно, позанесно и позаводливо, во црно танга боди, со широко раширени нозе,  Кристина налик на Карлеуша… Само еден поглед таму долу и… во кого да остане душа?

Провокативните фото пози ги замени со фотографии од настапот во ноќниот локал, каде немало вистински маж кој се’ не би дал, таа вечер да биде што поблиску до Кристина.

А како и не би, зашто ако не ве привлекува и возбудува ваква секси мома, тогаш подобро… седете си дома!

Фото: Инстаграм принтскрин/kristina.dimitry

 

 

 

Останати вести од Радио Милева