Радио Милева
рај за очи...

Кристина Димитриевска го имаше првиот настап како пејачка по теркот на српските ријалити старлети: „Што ако е плејбек, кога ионака сите дојдоа за да ја видат“ (ФОТО)

Кристина Димитриевска го имаше првиот настап како пејачка по теркот на српските ријалити старлети: „Што ако е плејбек, кога ионака сите дојдоа за да ја видат“  (ФОТО)

Мисица, модел, пејачка… Ова последново за прв пат и се случи на Кристина Димитриевска на еден настап пред публика, која по разводот со Даниел Кајмакоски среќата тргна да си ја бара на неколку фронта.

Иако вокалните можности се она нешто каде сексапилната тетовчанка е „најтенка“, сепак уште еднаш, како впрочем многупати претходно, се покажаува дека денес музиката многу повеќе „се гледа“ отколку што се слуша. Или поточно се „впива со очи“, па затоа и не е чудо кога некој што едвај и знае да запее, може има настапи пред публика.

Но, кога можат српските ријалити старлети да станат музички ѕвезди како Кија Коцкар, Луна Ѓогани, Теодора Џехверовиќ… што не би можела  и една нашата мисица да се обиде да го следи нивниот пат.

Стегната во црн отворен корсет и кожна рокерска јакна, во црни кожни ракавици до лакти и мрежести чорапи, Кристина на сцената изгледа повеќе од секси. Садо – мазо имиџ на балканската мисица пред напалената велешка тинејџерска публика, која со „влажни погледи и грст водишки“ го следи секое нејзино движење на сцената, секо нишање со колковите, секое мешање со цврстата, стегната и заоблена задница и во неа длабоко врежаната танга од  корсетот, што во тој момент ги прави „најсреќни на светот“…

Публиката од возбудливата глетка,  „пејачката“ од настапот за чиста петка… Ако се тргне настрана „плејбекот“, ама… Што ако е плејбек, кога ионака сите дошле за неа да ја видат…

Повеќе од доволно за среќни и задоволни да бидат, особено машката публика, по нејзиниот деби клубски настап со ДЈ Боно ( Бојан Илковски) и Тони и Алек.

Зашто Кристина Димитриевска е доволно само и да отвора уста, за истата таа млада публика да ја гледа со падната вилица и подзината уста. Тоа што излегува од микрофонот преку звучниците, многу не ги интересира „среќниците“ кои одблизу можеа да уживаат во извајаните бујни облини и еротските движења на Кристина.

Впечатоците се средуваат подоцна, дома… Машката публика со „бурни сништа“, мис – пејачката задоволна од првиот чекор по неизвесните естрадни патишата, по кои тргнала.

Фото: Инстаграм принтскрин/kristina.dimitry

Останати вести од Радио Милева