Радио Милева
нема криење

Кристина Димитри го покажа вистинското лице: Мисицата нема комплекс и простор за камуфлажа (фото)

Кристина Димитри го покажа вистинското лице: Мисицата нема комплекс и простор за камуфлажа (фото)

Досега сме виделе и посведочиле на моќта на шминката и колку таа знае да направи чуда и неверојатни трансформации.

Особено за младите девојки силната шминка и за преку ден станува се поактуелна, но има и се уште такви кои претпочитаат природно или пак не се штедат да покажат како изгледаат без шминка.

Шминката е онаму и каде не и е местото,  како на пример плажа, теретна и сл, а пак најмалку е исклучок на социјалните мрежи.

 

Капак на се’ дополнителни филтри, фотошоп обработки… Ралутатот, да ја видиш во живо, да не ја познаеш.

Македонската убавица со балканска титула, Кристина Димитриевска сме ја видела со ваква и онака шминка, а на сите фотографии изгледала совршено.

Крупни очи, впечатливи полни усни, истакнати јаболчици, долги драматични трепки…

Но Кристина не за секаде и секогаш претпочита шминка.

Познато е дека работи како фитнес инструктор во теретана во Тетово, па заота таму поминува поголем дел од времето, секако без шминка и точно знае каде и е мастото на корективната козметика.

Кристина не се штеди ова да го примени и пред следбениците на социјалните мрежи, па така не ретко без комплекси и задршка, самоуверена покажува како изгледа без било каква камуфлажа.

Ова е Кристина, без пудра, маскара,руменило,кармин… А од додаток за разубавување и треба само насмевка!

ФОТО:КРИСТИНА ДИМИТРИЕВСКА/ИНСТАГРАМ „STUDIO JEHONA & ACADEMY“/besnikmn_photography

Останати вести од Радио Милева