Радио Милева
Исповед

Кристијан Голубовиќ бесен на поранешната сопруга: „Ќерката не сум ја видел седум месеци!“

Кристијан Голубовиќ бесен на поранешната сопруга: „Ќерката не сум ја видел седум месеци!“

Поранешниот ријалити учесник Кристијан Голубовиќ си ја отвори душата за третиот брак со Ивана, која на свет ја донесе ќерката Вера.

Кристијан јавно ја изневеруваше Ивана за време на неговиот престој во „Задруза 4“ со Кристина Спалевиќ.
– Се омажив за Ивана во 2015 година во црква, бевме во Дизелдорф. Само 10 дена пред раѓањето на моето второ дете, ќерката Вера. Сакав да бидеме венчани, не првпат згрешив кога бев млад и луд. Таа врска ја овековечивме со црковен брак, девојката беше невина, беше од друга средина, беше целосно патријархална и се држеше до тоа. Сакав да имам брак, да имам дете во брак, а не да бидам во вонбрачна заедница. Сепак, не сакав да биде германски матичар, туку таа сакаше да се оженам за неа во нејзиното родно Краљево, да живеам таму според нејзините правила, тоа беше услов да и докажам дека ја сакам и дека ми е грижа. за неа и нејзиното семејствосо неа – истакнува Кристијан во емисијата „Премиера – Викенд Специјал“.

– Се откажав од се! И криминал, Белград, патувања, авантури, измами, се беше во совршен ред пет години, а потоа после пет години сфатив дека сум роб на една личност и дека се е според неа. Да оправдам некои мои кражби и сега да се барам редовно да го гледам детето, јас сум му татко, како што таа му е мајка, но таа не го сака тоа, сака таа да му биде татко и мајка! Не сум ја видел ќерка ми седум месеци … Тоа ви кажува сè. Замислете ја себичноста на мајката да дозволи детето на нејзиниот татко, главната фигура во нејзиниот живот, да биде без неа! Не сме заедно, емоционално те уништив, те понижив,… Добро, колку чини тоа? И дадов 300.000 во кеш – открива Кристијан и продолжува:

– Можам даго видам детето во одредени услови, а тие услови не ми се нормални! Дека некој или нешто ми одредува каков татко ќе бидам, колку ќе му дадам на моето дете и каде ќе бидам со него… Да бидам со моето дете час, два-три и да се ограничам, да се затворат во некои четири ѕида и дека како дегенерици склопуваме „лего“ коцки ?! Еве, да ти кажам, или ќе имам ќерка како што треба или ќе се откажам од неа! Ќе кажам дека веќе немам дете, а кога детето ќе порасне и нема мозок од мајка му нека си го најде најдобриот татко и нема да и дадам бедна алиментација од 18.000 динари. , колку што одредиле, но 18.000 евра – срдечно вели Голубовиќ.

фото:Принтскрин/Премијера/Задруга

Останати вести од Радио Милева