Радио Милева

Кралот на Инстаграм доживеа два срцеви удари по четиридневни оргии!

Кралот на Инстаграм доживеа два срцеви удари по четиридневни оргии!

Ден Билзеријан живее живот на кој му завидуваат бројни негови следбеници на Инстаграм. Сепак, во неодамнешното интервју тој призна дека таквиот начин на живот има висока цена.

 Ден потврди дека целодневното консумирање на огромна количина дрога и алкохол не се добри за здравјето, признавајќи дека веќе двапати скоро да умрел. Во една емисија Ден открива дека во една прилика по четиридневни оргии, алкохол и дрога, завршил во болница во критична состојба.

Во тоа време имал 25 години, а неговото заминување на скијање необјаснето завршило во Лас Вегас. За четири дена зел шестпати повеќе вијагра и секако наркотици и алкохол. Прво почувствувал болка во рамената, која одлучил да ја ублажи со склекови. Меѓутоа болката станала се посилна, а Ден се потешко дишел и сфатил дека е време сам да замине во болница.

Таму му бил дијагностициран срцев удар, но му го спасиле животот. Следниот ден тој доживеал нов срцев удар, кој исто така го преживеал.

 

Останати вести од Радио Милева