Радио Милева
Четврто, па женско

„Кралот на бакарот“ и екс- сопруг на Северина доби четврто дете

„Кралот на бакарот“ и екс- сопруг на Северина доби четврто дете

По три сина, Александар, Милан и Ѓорѓе, познатиот бизнисмен се радува на раѓањето на женско.

Бизнисменот Милан Поповиќ повторно стана татко, пишуваат медиумите, неговата избраничка Бојана родила девојче.

Ова е четврто дете на Поповиќ, бидејќи со хрватската пејачка Северина веќе го има синот Александар, а татко е и на уште две момчиња – Милан и Ѓорѓе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milan Popovic (@milan8popovic)

Според медиумите, бебето добило и прекрасно име – Софија, што е име што доаѓа од грчката традиција, значи „мудрост“ и е многу популарно низ целиот свет.

– И мајката и бебето се добро. Сè помина добро. Милан и Бојана се пресреќни. Поповиќ не го крие задоволството што добил ќерка по три сина – изјави за Република.рс извор близок до семејството.

фото:Инстаграм/Јутјуб принтскрин/Хепи

Останати вести од Радио Милева