Радио Милева

„Копи-пејст“ или пука случајност во бело: Јелена Карлеуша или Елена Велевска… Се’ е исто, само пејачката е друга! (ФОТО)

„Копи-пејст“ или пука случајност во бело: Јелена Карлеуша или Елена Велевска… Се’ е исто, само пејачката е друга! (ФОТО)

Медиумите во регионот кои ја следат естрадата, вчера, 31 јануари 2018 објавија нова серија фотографии на српската фолк дива Јелена Карлеуша. Тема на коментари беше нејзиниот имиџ, нејзиното облекување, како и нејзиниот сексапил со кој пејачката зрачи променета во белата руба!

Имено Карлеуша на последното снимање на „Ѕвездите на Гранд“ дојде целата облечена во бело… од глава до петици! Бела ролка, бели тесни панталони кои и ги отцртуваат сите облини и атрибути, под нив бела полутанга, на нозете бели чевли со високи потпетици… Карлеуша и се’ е бело! Вчера кај неа, денес кај Елена Велевска.

Македонската фолк дива денес објави иста таква, добро не иста, ама многу слична фотографија… со или без иста намера! Она што е популарно треба да се апсолвира, пренесе, ископира… или во прашање е само „пука случајност“?

А на фотографијата, Елена Велевска исто така во бела ролка, тесни бели фармерки, бели чевли со високи потпетици… се’ е исто…. Речиси!  Само пејачката е различна!  Она што ја прави разликата се и очилата за сонце и чантата… Токму таква чанта е тешко баш да се најде на две места во исто време! Или речиси исто… време!

Да не заборавиме… Должината на коста е исто така речиси иста, само бојата е различна. Ама затоа и вкусовите за фризура на двете фолкерки повторно „им се поклопуваат“ …

Обете се со  „пресувана коса“! „Копи – пејст“ или пука случајност?

 

 

 

Останати вести од Радио Милева