Радио Милева

Конечно во нејзините раце: Македонската водителка го фати бидермаерот – па еве што му порача на свршеникот! (фото)

Конечно во нејзините раце: Македонската водителка го фати бидермаерот – па еве што му порача на свршеникот! (фото)

Според народните веруваања кој го фати бидермаерот, тој е следниот кој ќе заплива во брачните води. Многумина веруваат во оваа суеверие, а многумина и не.

Македонската водителка Елена Стефановска викендов присустуваше на  една свадба. За оваа прилика водителката се одлучи за долга розова тоалета.

Елена кончено го фати бидермарот, па според прогнозите и народните верувања таа е следна која ќе го каже судбоносното „да“.

фото:хортикултура

Стефановска на социјалните мрежи се пофали со фотографија на која го држи бидермаерот, а порача дека го чека и свршеничкиот прстен.

 

Водителката на „Живот со стил“ го крие приватниот живот и речиси никогаш не открива детали. Дали конечно ќе го покаже партнер, секако доколку го има или пак во блиска иднина ќе најде некој со кој ќе биде крајот на животот останува да видиме.

фото:Фејсбук

Останати вести од Радио Милева