Радио Милева
„Ја сака оваа жена“

Конечно откриено: Еве што првата сопруга на Аркан мисли за Цеца Ражнатовиќ

Конечно откриено: Еве што првата сопруга на Аркан мисли за Цеца Ражнатовиќ

Првата сопруга на Жељко Ражнатовиќ, Наталија Мартиновиќ со своите четири деца веќе со години живее во Америка. Долго време се шпекулира за нејзиниот однос со Цеца, а сега конечно е откриено какво мислење има таа за најголемата ѕвезда на овие простори.

Имено, вистината за бракот со Наталија и одлуката за развод, Аркан во една прилика ја изнесе во медиумите.

Иако беа разделени, Наталија после неговото убиство ја посети куќата на бившата свекрва за да оддаде почит.

Наталија отсекогаш била дама, отмена. За Цеца никогаш немаше кажано ништо лошо, а кога во нејзино присуство некој зборуваше за неа таа само кратко одговараше: Таа беше избор на Аркан, тој ја сакаше!“, откри пријател на Наталија и Аркан.

фото: стори архива/инстаграм

Останати вести од Радио Милева