Радио Милева

Кончено откриено: Еве каква е здравствената состојба на Марина Туцаковиќ

Кончено откриено: Еве каква е здравствената состојба на Марина Туцаковиќ

Откако во феверуари се појави веста дека најпознтата авторка на текстови, Марина Туцаковиќ е во тешка здравствена состојба и дека е откриен тумор, во медиумите се појавуваат различни вести.

Фолк дивата и пријателката на Марина, Светлана Цеца Ражнатовиќ откри дека Марина не е во состојба да ги демантира неточните информации.

– Секојдневно контактирам со Марина. Знам дека и пречат новинарските наслови. Сама ми кажа дека за себе чита текстови кои немаат врска со вистината, но сега намера да се занимав со тоа. Таа се бори и многу е добро. Марина е лавица и ја има мојата поддршка. Концертот и новиот албум се одложени пред да се разболи Марина бидејќи не можевме да го завшриме албумот. Имам многу песни за себе и не планирам да се докажувам. вели Цеца.

 

Останати вести од Радио Милева