Радио Милева
непотребен трошок

Комшиите изненадени: Наташа Беквалац го сруши целиот стан се до бетон иако се беше ново – „Со вложените пари можеше комотно да купи нов стан“ (фото)

Комшиите изненадени: Наташа Беквалац го сруши целиот стан се до бетон иако се беше ново – „Со вложените пари можеше комотно да купи нов стан“ (фото)

Пејачката Наташа Беквалац неодамна одлучила да го реновира својот стан на Дедиње, а кога им кажала на родителите и на сестрите, тие не можеле да поверуваат. Се обидоа да и објаснат дека се е ново, и дека во оваа криза не треба да оди на таков трошок.

– И архитектите и занаетчиите беа вчудоневидени, но баш и не им е грижа. Молчат да работат и да заработат. Соседите полудуваат од вревата и прашината, а Наташа фрла пари – рекол изворот.

Сепак, пејачката решила да си го уреди домот токму онака како што замислила, па не зажалила за ниту еден вложен динар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva)


– Таа сруши се, отиде на бетон. Дури и ги сменила цевките, не поштедила ниту едно парче плочка или паркет. Сега се е во голи и беж нијанси, секое парче во станот штотуку е купено и скапо платено, станот сега изгледа божествено – рекол изворот и додал дека Наташа може комотно да купи нов имот со парите што ги вложила во реновирањето. .

Останати вести од Радио Милева