Радио Милева
Многу емоции

„Колку само погрешив“: Анабела Атијас ја боли душата поради своите постапки (фото)

„Колку само погрешив“: Анабела Атијас ја боли душата поради своите постапки (фото)

Марко Миљковиќ и Луна Ѓогани во неделата ги прославија крштевката и првиот роденден на нивната ќерка Миа. По тој повод за прв пат на нивната семејна веселба присуствуваше мајката на Луна и бабата на Миа, Анабела Атијас, која со зетот не е во најдобар однос од крајот на реалното шоу во кое сите учествуваа.

Во оваа прилика Анабела Атијас за прв пат проговори заодносот со Марко, откривајќи дека конечно се закопани воените секири, а завршила и трагедијата од семејниот конфликт што можела да го има со нејзината ќерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo Miljkovic (@luna_djogani)

-И јас плачев, срцето ми е полно и многу сум емотивна. Ова се прекрасни емоции. Јас сум најгордата баба. Мило ми е што надминавме се и што љубовта кон Миа ја ставивме пред се, ова е најубавиот ден што можам да го доживеам. Сè што се случило во минатото и што мислев претходно е поинаку. Марко ме увери и ми докажа дека грешам. Згрешив за него. Кога ја гледам Луна, колку е среќна и колку се убави, срцето ми се полни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anabela (@anabelci)

Семејството е пресреќно што Миа се крсти и сега е заштитена од Бога, што покрај љубовта што ја доби од сите членови на семејството, е и најголемиот благослов.

фото:ATA Images/Instagram

Останати вести од Радио Милева