Радио Милева

Колку години наполни? Лила Филиповска го прослави својот роденден (фото)

Колку години наполни? Лила Филиповска го прослави својот роденден (фото)

Кога станува збор за родендените, сите им се радуваме и ги одбелжуваме на накој начин.

Македонската водителка Лила Филиповска вчера го прослави својот 47 години. По тој повод таа доби грст честитки на социјалните мрежи од нејзините пријатели и соработници, следбеници.

По повод нејзиниот роденден, водителката на „Се или нешто“ ги собра своите најблиски пријатели и синот Филип, па заедно прославија во еден скопски ресторан.

Лила на својот „Инстаграм“ се пофали од роденденската атмосфера, па според приложеното може да заклучиме дека Филиповска одлично поминала.

фото: Инстаграм

Останати вести од Радио Милева