Радио Милева

Колку години наполни? Адријана Алачки го прослави својот роденден! (фото)

Колку години наполни? Адријана Алачки го прослави својот роденден! (фото)

Кога станува збор за родендените, сите им се радуваме и ги одбелжуваме на накој начин.

Македонската пејачка и водителка на „Вкусот на традицијата“ вчера славеше родеден. На нејзиниот Фејсбук профил пристигнаа честитки од нејзините пријатели.

Изгледа Алачки се одлучи да го прослави својот роденден во кругот на најблиските и во интимна атмосфера.

Алачки сподели фотографија на која заедно со своја внука дува свеќички. Дали, водителката си замисли желба пред да ја ги дувне свеќичките не знаеме, но сигурно имала убав роденденски ден.

Исто така, Адријана се пофали дека добила и подарок од својата внука.

Инаку, водителката го прослави својот 51 роденден.

фото:Инстаграм

 

Останати вести од Радио Милева