Радио Милева
се уште е згоден

Колку е постар, толку е позгоден: Еве како денес изгледа Хозе Армандо од „Есмералда“ (фото)

Колку е постар, толку е позгоден: Еве како денес изгледа Хозе Армандо од „Есмералда“ (фото)

Во текот на 90тите, публиката на латиноамериканските серии имаше прилика да ја гледа серијата „Есмералда“ во која главна улога беа Летиција Калдрон и Фернандо Колунга.

Летиција стана познат во 1997 година благодарение на неговата улога на докторот Хозе Армандо во серијата „Есмералда“ . Починаа 24 години од неговата најголема слава, а фановите тврдат дека актерот не се променил.

„Отсекогаш сакав да се занимавам со глума, но никогаш цел не ми беа твновелите“,  изјави Колунга во една прилика.

Иако жените го обожаваат, актерот никогаш не беше во брак ниту јавно зборуваше за својот приватен живот. Пред неколку години се пишуваше дека е во врска со колешката Бланка Сото со која се појави во серијата „Љубовни правила“. Актерот тогаш изјави дека не сака да зборува за тоа.

„Не ми треба таков вид на реклама. 16 години успеав да го разделам својот приватен живот од професионалниот и тоа нема сега да го променам“ објасни Фернандо.

Тој претходната година помина низ тежок период поради смртта на неговиот татко со кој беше многу поврзан.

Поради пандемијата со коронавирусот, ни актерот, ни останатите членови на семејството не можеле да бидат со него во болница, а на него му се влошила здравствената состојба и починал.

Колунга тоа време бил во Мајами каде снимал серија и многу го погодил веста за смртта на неговиот татко и што не можел со него да биде во неговите последни денови.

„Фернандо е неутешен бидејќи не беше со татко му. Разочаран е зошто со него  не можеше да биде во неговите последни денови. Поради строгите мерки поради пандемијата со коронавирусот, неговиот татко беше кремиран без ниту еден член на семејството“, вели извор за странските медими.

Тој денес има 55 години и се уште важи за вистински задовник. Еве како изгледа денес Колунга.

фото: Профимедиа/принтскрин

Останати вести од Радио Милева