Радио Милева

Колинда е ѕвездата на Мундијалот: Претседателката на Хрватска толку ослаби што во Русија сите гледаа во неа

Колинда е ѕвездата на Мундијалот: Претседателката на Хрватска толку ослаби што во Русија сите гледаа во неа
FOTO: PROFIMEDIA

Во најважниот дел од фудбалската фешта од Светското првенство во Русија, претседателката на Хрватска успеа да го привлече вниманието и погледите на многумина, но и да стане ѕвезда на Мундијалот.

Тоа е благодарение на нејзиното страсно навивање, но и поради одличната физичка линија.

Колинда Грабар Китановиќ изгледа најдобро во животот.

Хрватската претседателка за неколку месеци изгуби околу десетина килограми, а пред да ви покажеме како изгледаа фотографиите од Русија, погледнете како таа изгледаше порано.

Некогаш ја следеше префиксот „вишок килограми“, но сега тоа е минато.

Колинда изгледа одлично и може да го облече дури најмалиот број на дрес.

Се пишува дека го исфрлила лебот од исраната, наутро јаде јајца со сланина, за ручек салата, а за вечера протеини, односно најчесто тоа е пилешко месо. Таа не внесува ништо во организмот по 18 часот.

foto:profimedia

Останати вести од Радио Милева